ESMALT MEIST ENDIST...

Tartu Maarja Kirikukoor saab oma algusajaks lugeda aastat 1836.

Koori rajajaks oli kohalik õpetaja Carl Heinrich Constantin Gehewe. Koor osales Eesti I Üldlaulupeol 1869 aastal ning ka sellele eelnenud võistulaulmisel. Koori on juhatanud paljud dirigendid, nende hulgas Adam Luig , A. H. Willigerode (sel ajal arenes laulukooril tihe koostöö Väägvere pasunakooriga, mille juhatajaks oli D. O. Wirkhaus), Juhan Kurrik, Adalbert Wirkhaus (D. O. Wirkhausi poeg) ja ka Miina Härma.

Tartu Maarja Kirikukoori soov on kasvada üheks Eesti esinduskollektiiviks, esitades eesti ja maailma koorimuusika tippteoste kõrval ka vokaalsümfoonilisi teoseid. Ühtlasi loodab koor oma tegevusega toetada Tartu Maarja kiriku taastamist.

2018. aasta septembrist on koori kunstiline juht ja dirigent Lilyan Kaiv. Selle kolme aasta jooksul on esitatud mitmeid vokaalsümfoonilisi teoseid, nende hulgas W. A. Mozarti "Requiem", M. A. Charpentier` "Te Deum", F. Schuberti Missa G-duur, L. Bacalovi  "Misa Tango", T. Kõrvitsa „Kreegi vihik“ , A. Põldmäe kantaat "Maarjatäht" (esiettekanne) ning hulgaliselt a capella koorimuusikat.

2019 aastal osales koor „Tuljaku“ konkursil, kus saavutati A-kategoorias III koht.

Ees on ootamas palju põnevaid kavu ning väljakutseid esitavaid teoseid.

Meiega igav ei hakka!

 

Tartu-Maarja Kammerorkester asutati dirigent Lilyan Kaivi poolt 2019. aasta 12 juunil, eesmärgiga esitada huvitavat repertuaari ning kanda ette ka vokaalsümfoonilisi teoseid.

Selle aja jooksul on Tartu-Maarja Kammerorkester olnud kaastegev kõikide Tartu Maarja Kirkukoori  lauldud suurvormide ettekannetel ning lisaks esitanud väga nõudlikke teoseid keelpilliorkestrile nagu A. Schönbergi „Verklärte Nacht“, B. Bartóki Divertisment keelpilliorkestrile, P. Tšaikovski Serenaad keelpilliorkestrile jt.

Loodame pakkude Teile ilusaid ja meeldejäävaid muusikaelamusi igal kontserdil!